Jak wybrać kombajn kosmetyczny

Kombajn kosmetyczny to urządzenie łączące w sobie kilka, a w przypadku modeli bardziej rozbudowanych kilkanaście funkcji. Kombajny kosmetyczne można podzielić, ze względu na wielkość, na modele desktop – czyli małe urządzenia mogące wykonać kilka podstawowych zabiegów oraz modele tower – duże, wolnostojące kombajny, wyposażone w kilkanaście opcji do wyboru.

Jakie zabiegi można wykonać za pomocą kombajnu kosmetycznego?

Do zabiegów które możne wykonać kombajn kosmetyczny należą m.in.: mikromasaż, waponizacja, sonoforeza, bio prądy, oxybrazja, dermomasaż, mikrodermabrazja diamentowa i korundowa, mezoterapia bezigłowa, peeling kawitacyjny i inne. Kombajny kosmetyczne różnią się miedzy sobą, nieraz bardzo znacząco. Dlatego warto przed zakupem szczegółowo przeanalizować dostępne oferty, tak aby wybrać urządzenie, które będzie w pełni wykorzystywane. Po co marnować pieniądze na opcje, których nie będzie się używać. Dobrze też zostawić sobie możliwość dalszej rozbudowy w przyszłości.

Jaka jest cena kombajnu kosmetycznego?

Jeśli chodzi o kombajn kosmetyczny cena może być bardzo zróżnicowana. Wpływa na nią bowiem wiele czynników, tj. rozmiar urządzenia oraz to ile zabiegów można za jego pomocą wykonać. Cena będzie również zależała od producenta, im bardziej renomowanej firmy sprzęt tym droższy będzie. Najtańsze kombajny medyczne można kupić nawet za kilkaset złotych. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w rozbudowany, wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny cena będzie odpowiednio wyższa i może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kombajn kosmetyczny

 

Wady i zalety kombajnów kosmetycznych.

Kombajn kosmetyczny jest przede wszystkim wielofunkcyjny oraz w porównaniu z sumarycznym rozmiarem wszystkich urządzeń, które robią to samo co on, stosunkowo mały. Ma to duże znaczenie wszędzie, ale szczególnie w niewielkich salonach. Koszt będzie również atutem Jeśli chodzi o kombajn kosmetyczny cena może się wydawać bardzo wysoka. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że sprzęt ten może wykonać kilka rodzajów zabiegów, nie jeden.

Dużą wadą kombajnu jest to, że nie zawsze jest w pełni modułowy. Oznacza to, że może nie dać się dostosować go w 100% do potrzeb salonu i pewne funkcje pozostaną niewykorzystane. Coraz więcej firm daje jednak możliwość wybrania tylko tego co jest potrzebne. Bywa, że kombajny kosmetyczne nie są tak dobrej jakości jak pojedyncze urządzenia o takich samych funkcjach. Dlatego tak ważne jest aby zakupić kombajn kosmetyczny u sprawdzonego producenta. Będziemy mieć wtedy pewność, że sprzęt jest najwyższej jakości i będzie długo służył.

Dodaj komentarz