Materace 160X200

Materac to podkład podnoszący komfort snu w łóżku każdej osoby. Jest wiele rodzajów materacy – często zastanawiamy się który wybrać? Jaki będzie odpowiedni? Czy nie będzie za miękki lub za twardy? Tu z pomocą przychodzą nam właśnie te rodzaje. Wyróżniamy materace piankowe, sprężynowe, o wkładzie mieszanym, wodne, pneumatyczne oraz furony. Zapewne wiele z Was nie orientuje się na jakim materacu akurat śpi.

Każdy z nas ma inną potrzebę komfortu, dlatego najlepszym sposobem jest po prostu pójście do sklepu i przetestowanie takiego materaca. Ale czy 10 minutowy pobyt w sklepie pozwoli nam na sprawdzenie, czy dany materac 160X200 to akurat ten? I tu z pomocą przychodzą sklepy, które dają nam możliwość długiego testowania. Jak to wygląda w praktyce? Od momentu dostawy wybranego materaca każdy klient ma możliwość jego zwrotu lub wymiany w ciągu określonej ilości dni – zazwyczaj od 30 do nawet 365, w zależności od wybranego sklepu.

Oczywiście koszt zwrotu lub wymiany jest całkowicie bezpłatny. Materace przede wszystkim powinny być dobierane między innymi do swojej wagi, pozycji w jakiej śpimy, jak też wielkości łóżka. Dodatkowo materace o konstrukcji kieszonkowej albo wypełnione pianką lepiej tłumią drgania podczas zmiany pozycji drugiej osoby. Osobom o większej masie ciała lub ze schorzeniami kręgosłupa zaleca się grubsze materace ( około 20-centymetrowe).

W materacach kieszonkowych sprężyn jest więcej, dlatego są one zdrowsze dla pleców i zazwyczaj gwarantują lepszy komfort snu. Dużo ludzi nie wie o możliwości darmowego przetestowania materacy, albo kupują na szybko w sklepach stacjonarnych, nie zastanawiając się nad wyborem. Nie zdają sobie sprawy, jak ważną rzeczą jest zdrowy, komfortowy sen. Jeśli człowiek się nie wyśpi, nie ma energii w ciągu dnia oraz ma częsty ból głowy, karku czy kręgosłupa. Po przeczytaniu tego tekstu przestań się zastanawiać, tylko weź kartkę, długopis i zanotuj sobie opinię każdego rodzaju materaca, a potem znajdź odpowiedni sklep internetowy i zamów swój pierwszy materac do przetestowania! Zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz