Prywatna dwujęzyczna szkoła podstawowa

dwujęzyczna szkoła podstawowa

Wybór szkoły podstawowej jest jednym z trudniejszych wyborów jakie czekają na nas w długiej i żmudnej karierze rodzica. Z racji przepełnienia lub bardzo często niskiego poziomu placówek publicznych warto zdecydować się na opcję jaką jest prywatna szkoła podstawowa. Decydując się na nią musimy liczyć się z faktem, iż ten rodzaj szkół jest dostępny dla nas tylko i wyłącznie płacąc regularne czesne za pobyt naszego dziecka w niej, toteż warto już wcześniej zacząć odkładać pieniądze, bowiem ta opcja nie należy do jednej z najtańszych. Również w takich szkołach istnieje często konkurs świadectw, wcześniejsza lista zgłoszeń czy wstępne testy, które dziecko musi zdać przed jakąkolwiek możliwością wzięcia go pod uwagę jego przyjęcia do danej placówki – z racji takich działań szkoły te mają często wyższy poziom nauczania od szkół publicznych oraz większą ilość uczniów zdobywających nagrody we wszelkiej maści konkursach. Z drugiej strony ich wadą jest sam fakt ich obowiązkowego opłacania – uczeń wiedząc, iż jego nauka jest płatna i im dłużej się w szkole znajduje ,tym jest dla niej większym zyskiem często lekkomyślnie podchodzi do zajęć, co przekłada się na ich opuszczanie, wagarowanie, nieodrabianie prac domowych właśnie poprzez poczucie bezkarności. Jednakże takie zachowanie należy do raczej rzadziej spotykanych przykładów, lecz trzeba pamiętać że również występować może.

dwujęzyczna szkoła podstawowa
dwujęzyczna szkoła podstawowa

Dwujęzyczna szkoła podstawowa również może okazać się doskonałym wyborem właśnie ze względu na możliwość rozwoju języków. W naszych czasach coraz bardziej powszechne staje się władanie przynajmniej dwoma językami, a coraz większa ilość prac wiąże się z podróżowaniem po świecie, a więc wybór takiej szkoły może niezwykle pozytywnie progresować w niedalekiej przyszłości naszego dziecka. Możliwość nauki w dwóch językach od lat najmłodszych sprawi, iż nasze dziecko rozwinie w sobie kreatywność oraz łatwość mówienia i rozumowania dwujęzycznie.

Czy to będzie prywatna szkoła podstawowa, czy dwujęzyczna szkoła podstawowa, pamiętajmy o tym, iż jedna i druga będzie miała pozytywny wpływ na nasze dziecko, jednak bez naszego zaangażowania się w jego życie i relacje, samo posłanie go do szkoły nie wystarczy.

źródło: Dwujęzyczna szkoła podstawowa Warszawa – http://szkola-mentis.edu.pl

Dodaj komentarz